Gripo ir krizės lenktynės

| Print |

Įsibėgėjus dideliam triukšmui dėl plintančio gripo, pasinaudoję NewsPoint interneto monitoringo sistema, šį kartą nutarėme pažvelgti kaip smarkiai konkuruoja gripas ir krizė 2009 m. rudenį. Per visą rudens laikotarpį iki lapkričio 23 d., apie krizę radome 12351 pranešimus, tuo tarpu apie gripą – 3189. Yra lyg ir aiškus lyderis. Tačiau, pažvelgus giliau, matysime kokia arši kova vyko ir kas šiandien laimi internete.

Rugsėjo bei spalio mėnesiais neginčijamai pirmavo pranešimai apie krizę. Daugiausiai naujienų pasirodė rugsėjo paskutinę - spalio pirmą savaitėmis – 2350 vnt. Tuo metu daugiausiai publikacijų apie krizę patalpino www.delfi.lt – 153 pranešimai per 2 savaites. Iš viso per du mėnesius buvo pasklidę net 9129 pranešimai apie krizę.

Tuo tarpu gripas negalėjo pasigirti dideliais rezultatais ir visą rugsėjį bei spalio pradžioje smarkiai atsiliko nuo krizės – 657 naujienos. Tačiau spalio paskutinę savaitę gripas įgijo pagreitį ir buvo aprašytas jau 177 kartus, ir tai buvo tik atspirties taškas gripo „kilimui“. Jau per pirmąją lapkričio savaitę naujienų skaičius apie gripą šoktelėjo dar labiau - net iki 562 ir pastoviai augo.

Lemtinga diena, kai įvyko lūžis ir gripas įveikė krizę – lapkričio 18 d. Tą dieną pasirodė 169 publikacijos apie krizę, o apie gripą - net 236! Daugiausiai tą dieną apie gripą rašė www.zebra.lt – 18 naujienų, apie krizę daugiausiai - po 11 naujienų - patalpino www.balsas.lt ir www.lrytas.lt. Gripas ir toliau pirmauja.

Gripas vs Krizė savaitėmis

Gripas vs Krizė dienomis

NewsPoint pagalba Jūs galite stebėti interneto tradicinę ir socialinę žiniasklaidą, paprastai ieškoti aktualios informacijos tiek naujausiose, tiek ir praeities publikacijose.