Spalvingas rugpjūtis internete

| Print |

Kaip ir priklauso, pateikiame šių metų rugpjūčio mėnesio interneto naujienų trejetuką (1 pav.). Tikriausiai niekas nenustebs, kad pirmoje rugpjūčio mėnesio vietoje – Pasaulio krepšinio čempionatas (1278 naujienos). Įvairūs čempionato rezultatai ir užkulisiai užvaldė sirgalių širdis ir interneto erdvę. Daugiausiai naujienų pasirodė rugpjūčio paskutinę dieną (143 vnt.), kai Lietuvos krepšininkai išplėšė įspūdingą pergalę prieš Ispanijos rinktinę. Prisiminus D. Kedžio istoriją, tai per patį piką (balandžio 21 d.) apie šį įvykį buvo paskleisti net 247 pranešimai. Matyt lietuviams blogos naujienos vis dar yra didesnis masalas. Antroje vietoje – dviejų televizijų LNK ir TV3 šokių projektai – 892 straipsniai. Skaičius gana įspūdingas. Atrodo identiška kova vyksta ne tik televizijoje ant parketo, bet ir internetinėje erdvėje. TV3 projektas „Šok su manimi“ laimi ne tik reitingus, bet ir naujienų kiekybę - 483 naujienos, LNK projekto “Kviečiu šokti“ žinučių NewsPoint užfiksavo 455.
Trečia rugpjūčio mėnesio vieta – vis dar žiniasklaidos nepaliekanti D. Kedžio istorija – 583 naujienos.

1 pav.  Rupjūčio mėnesio penketukas

Televizijų šokių pranešimų gausa paskatino peržvelgti kaip televizijos skleidė žinią internete apie naujus sezonus nuo vasaros pradžios. Norėjome lyginti penkias TV – TV3, LNK, LRT, BTV, LRYTO TV. Tačiau kova labai nelygi. Mažesnieji kanalai ne itin investavo laiko ir jėgų į žinučių išplatinimą ir sudominimą sezonais. Apie LRT naują sezoną rasta 42 naujienos, daugiausiai pranešimų pasirodė savaitė prieš sezono atidarymą rugsėjo 13 d. Apie BTV NewsPoint užfiksavo tik 9 naujienas. Apie Lietuvos Ryto TV naują sezoną taip pat nedaug rašoma – 22 naujienos. Pagrindinė žinia – Lryto televizija persiviliojo L. Gradauskienę.
Tuo tarpu tarp LNK ir TV3 virė tikra kova (2 pav.)

2 pav. LNK vs TV3

Iš grafiko matyti, kad informacija apie abiejų TV sezonus sklido gana tolygiai, tačiau internetui įdomesnis pasirodė LNK sezonas – 215 naujienų, TV3 atsiliko nedaug – 176 naujienos. LNK daugiausiai 12 naujienų išplatino rugpjūčio 20 d. prieš pat atidarymą informuodama apie visas pagrindines savo laidas – šokiai, talentai, pokalbių laidos. TV3 žinučių gausa (14) pasižymėjo rugpjūčio 26 d. iš karto po pirmos laidos „Šok su manimi“.